H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων...

ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…
Share | 

Περί Ψυχής

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down 
Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ba a ktsou

Ημερομηνία εγγραφής: 24/09/2011
Αριθμός μηνυμάτων: 237

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί Ψυχής   Δευ 20 Feb - 23:01:13

Καθολου ασχετο ...
Τωρα βλεπω το μυν .. σου nnan ,
αλλα αυτα περασαν στην σκεψη μου εχθες ,
καθως τα σκεφτοσουν ....

Ελεγα να χρησιμοποιησω τον τονο και παλι,
υστερα απο αρκετο καιρο,
αλλα μου βγαινει αυθορμητα η γραφη διχως τονο ..

Θα σε παρακαλεσω ομως να μην μου γραφεις στον πληθυντικο

Το ομορφο αισθημα της συζητησης
με ειχε διαποτισει ολο το βραδυ,
που ματι δεν εκλεισα ... "

Καλη συνεχεια σε ολους μας
Επιστροφή στην κορυφή Go down
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί Ψυχής   Τρι 21 Feb - 7:41:57

ok nnan ...... πες μου μονο πως θα το κανω, ειμαι λιγο, μαλλον πολυ πισω στα τεχνολογικα, και να με συνχωρειται για την λαθος επιλογη του χωρου... θυμισε μου για τις ταινιες, μαλλον το εχω ξεχασει, αν αναφερεσαι σε εμενα φυσικα... την αγαπη μου σε ολους , ειστε σπουδαιοι....!!!!
nnan

Ημερομηνία εγγραφής: 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων: 2533

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί Ψυχής   Τρι 21 Feb - 8:57:06

ba a ktsou προσοχη αδερφε, προχτες σκεφτομουν τον Δαιδαλο και τον Ικαρο, με ταξη :)

emmanouil , τωρα περασε, μαλλον ειχε την εγκριση τους τελικα χεχε ,αλλα επειδη θελω να ξερεις για αλλη φορα ή και τωρα κοιτα:

Πας στο θεμα σου και πατας επεξεργασια ,σου ανοιγει το παραθυρο της δημοσιευσης εχοντας το ηδη δημοσιευμενο μυνημα μεσα προς επεξεργασια, αν δεν ξερεις πως να επιλεξεις ολη την δημοσιευση με το ποντικι, απλα σε κενο χωρο του μυνηματος κανεις δεξι κλικ και select all (επιλογη ολων) στις επιλογες, το κειμενο εγινε τωρα μπλε (μαρεν χεχε).. πανω στο μπλε κειμενο κανεις ξανα δεξι κλικ και
Cut ,μοιαζει σαν να εχει σβησει το κειμενο αλλα ουσιαστικα το εχει κανει αντιγραφη ωστε να μπορεις να το κανεις επικολληση, να το μεταφερεις δηλαδη αλλου.Εχοντας επανω στις καρτελες του περιηγητη σου , πχ του mozilla, εκτος απο την ανοικτη καρτελα με την δημοσιευση που επεξεργαζεσαι , και μια δευτερη οπου εισαι στην σελιδα που θελεις να μεταφερεις το μυνημα. Εκει θα ανοιξεις παραθυρο για σχολιασμο και θα κανεις επικολληση το κειμενο σου.
Τωρα στην αλλη δημοσιευση , εφοσον το εχεις σβησει θα πρεπει να ζητησεις απο την Αιθηροη να το σβησει ή να δημοσιευσεις κατι αλλο στην θεση του.Εκτος και αν ειναι η τελευται δημοσιευση στο θεμα , οποτε και μπορεις να την αφαιρεσεις εντελως.Οτι δεν καταλαβαινεις ρωτησε με στο χωρο μου - καμαρα , σε οποιο δωματιο θες, :).
Καποιος μας ειχε προτεινει καποια βιβλια και καποιες ταινιες, νομιζα πως ησουν εσυ, θα ξαναψαξω να το βρω, ευχαριστω.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί Ψυχής   Παρ 24 Feb - 12:44:43

ok πολυαγαπημενη μου nann σε, ευχαριστω για την βοηθεια, οσο για τα υπολοιπα σχολια θα τα θεωρησω ως μιξοβαρβαρισμο, ΔΙΟΤΙ ενας ελληνας δεν θα ελεγε ''πουλησατε την πατριδα σας'', ΔΙΟΤΙ αυτο σημενει πως δεν ειναι δικη του.... Ενας ελληνας θα γνωριζε την σημασιολογικη η την ετυμολογικη εννοια της λεξης ''διαχωριζω'' - αρχειοθετω - ταξινομω - καταχωρω, βαζω σε ταξη την αταξια, χωρις το διαχωρισμο ολα στο συμπαν θα ηταν σουπα... και ανοστη φανταζομαι, αλλο ενα θεμελιωδες στοιχειο λοιπον στην εκδηλωμενη μορφη της δημιουργιας ειναι και ο ''διαχωρισμος'' διαβαθμισεις συνειδητοτητας και υλης που συνεργαζονται για να αποτελεσουν την τελικη μορφη στο ων και το εν, η ιδια η λεξη ακομη και σε επιπεδο υπερτατης νοησης, διατηρει τα δυναμικη της ως προς την διαδικασια της υπαρξης της ιδιας της νοησης . Τελος η ιδια η λεξη διαψευδει γελοιοποιωντας οποιονδηποτε την χρησιμοποιει στους αλλους δηθεν για να ''ενωσει'', διοτι την ιδια στιγμη διαχωριζει.... τον εαυτο του..... ΠΟΥΛΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΑΣ.... ΕΙΣΤΕ ΜΙΚΡΟΠΡΕΠΕΙΣ.... Ο ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΣΑΣ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΦΟΒΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΙΕΣΗΣ.... ειναι μερικες απο τις λεξεις που χρησιμοποιησες. Ειδη διαχωριζεις τον εαυτο σου στο ονομα του διαχωρισμου, λιγο αντιφατικο δεν νομιζεις. Οσο για το βοθρο που πεφτουμε ολοι μαζι..... αν δεν διαχωρισεις τον εαυτο σου nann, δυστηχως θα πεσεις μαζι μας.....
sofaki

Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής: 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων: 250

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί Ψυχής   Δευ 5 Mar - 21:49:56

nnan νομίζω ότι σου βρήκα αυτό που έψαχνες με τις ταινίες και τα βιβλία. Είναι εδώ; http://www.aoratos-naos.com/t1242-topic
nnan

Ημερομηνία εγγραφής: 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων: 2533

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί Ψυχής   Δευ 5 Mar - 23:44:12

Ευχαριστώ Σοφία μας, καλή σου μέρα

Περί Ψυχής

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... ::  :: -